Kuukausikisatulokset 5.2.2018

Eilen kisattiin talven kolmannet kuukausikisat. Tällä kertaa lajivalikoimaan kuuluivat 60m, kuula ja kolmiloikka.  Paikalla oli myös vierailevia tähtiä, sillä LAUTPltä saatiin juoksuvahvistuksia sekä 06, että 07 ikäryhmästä. Seurayhteistyötä parhaimmillaan!

Seuraavat kuukausikisat käydään maanantaina 5.3. Lajeina tällöin iästä riippuen 60m aidat, pituus ja kuula.

Alla näet kisojen tulokset

 

 

 

 

Kuukausikisatulokset 5.2.2018 Lappeenranta

M17 60m

  1. Aapo Vainikka LappUM            7,66
  2. Pekka Aalto LappUM            8,02
  3. Kim Tomperi LappUM            8,09

P15 60m

erä1

  1. Konsta Rutonen LappUM            7,58
  2. Kasperi Vehmaa LappUM            8,06

erä2

  1. Martti Hyvärinen LappUM            8,45
  2. Eetu Pohjonen LappUM            8,66

P15 3-loikka

  1. Martti Hyvärinen LappUM            10,33

10,19   9,83   x   x   x    10,33

P13 60m

erä1

  1. Aleksi Hilska LappUM            9,18
  2. Aatu Pohjonen LappUM            9,84

erä2

  1. Saku Koukku LappUM            8,68
  2. Lauri Nokkala LappUM            9,44
  3. Miro Hottinen LappUM            9,60

erä3

  1. Elias Seppälä LAUTP                9,51

Topias Vitikainen        LAUTP                9,51

  1. Misa Puhakainen       LAUTP                9,77

erä4

  1. Elias Lattu LAUTP                9,67
  2. Kaapo Kareinen LAUTP                9,88

erä5

  1. Veeti Räisänen LAUTP                9,40
  2. Jimi Rantalainen LAUTP                10,64

P13 3-loikka

  1. Miro Hottinen LappUM            6,19

6,17   5,56   5,71   6,21   5,92   6,19

P11 60m

erä1

  1. Perttu Aakko LappUM            9,71
  2. Eino Sainio LappUM            10,50
  3. Santeri Löppönen LappUM            10,90

erä2

  1. Joel Mäntynen LappUM            10,50
  2. Topi Kopsa LappUM            18

erä3

  1. Tiitus Qvintus LappUM            10,72
  2. Joona Väätämöinen LappUM            12,35

erä4

  1. Viljami Liukkonen LAUTP                9,39
  2. Onni Hämäläinen LAUTP                10,43
  3. Aaro Muhonen LAUTP                10,87

erä5

  1. Luka Puhakainen LAUTP                9,50
  2. Vili Suonio LAUTP                9,59
  3. Otto Minkkinen LAUTP                9,62

P11 Kuula

  1. Eino Sainio LappUM            6,25

6,25   6,01

  1. Joona Väätämöinen LappUM            5,32

5,32   4,55

  1. Perttu Aakko LappUM            4,84

4,84   4,74

  1. Tiitus Qvintus LappUM            4,35

4,35   4,04

  1. Santeri Löppönen LappUM            4,28

4,01   4,28

P9 60m

  1. Lenni Ruti LappUM            11,12
  2. Jasu Olkku LappUM            12,43

P9 Kuula

  1. Lenni Ruti LappUM            3,33
  2. Jasu Olkku LappUM            3,10

P7 60m

  1. Jiri Aakko LappUM            11,97
  2. Gabriel Bondieck LappUM            12,14

P7 Kuula

  1. Aleksi Sedig LappUM            2,55
  2. Gabriel Bondieck LappUM            2,44
  3. Jiri Aakko LappUM            1,97

 

N17 60m

  1. Essi Vehmaa LappUM            8,04
  2. Heini Käyhty LappUM            8,75

ulkop. Iolanda Alecu            LappUM            8,61

N17 3-loikka

  1. Riina Heikkonen LappUM            11,35

11,21   x   11,35   x   11,35   x

T15 60m

erä1

  1. Anniina Piitulainen LappUM            8,83
  2. Elisa Hilska LappUM            9,11
  3. Henna Eineluoto LappUM            9,53

erä2

  1. Sinnea Puhakainen LAUTP                9,28
  2. Lotta Gustafsson LAUTP                9,98

T15 3-loikka

  1. Elisa Hilska LappUM            9,00

8,99   9,00   8,87   8,86   8,40   –

T13 60m

erä1

  1. Anne-Karin Kilkki LappUM            8,80
  2. Milla Uotinen LappUM            9,27
  3. Hanna Sedig LappUM            9,31

erä2

  1. Iines Peltonen LappUM            8,88
  2. Pinja Tahvanainen LappUM            9,10
  3. Maisa Luostarinen LappUM            9,33

erä3

  1. Sara Vainikka LappUM            8,83
  2. Saimi Kivelä LappUM            10,13

T13 3-loikka

  1. Pinja Tahvanainen LappUM            10,46

9,56   9,96   10,46   9,97   9,53   9,50

  1. Anne-Karin Kilkki LappUM            9,44

x           9,44   9,19   9,06   9,28   9,30

  1. Hanna Sedig LappUM            8,47

8,00   8,26   8,44   8,43   8,42   8,47

  1. Saimi Kivelä LappUM            7,22

7,08 7,16   7,22   6,83   6,88   7,00

T11 60m

erä1

  1. Veera Koivuniemi LappUM            10,22
  2. Janette Kaplas LappUM            10,38
  3. Malna Heinonen LappUM            10,40

erä2

  1. Sara Kyllönen LappUM            9,85
  2. Veera Heinonen LappUM            10,24
  3. Silja Aronpuro LappUM            10,85

erä3

  1. Kerttu Salonsaari LappUM            10,12
  2. Jade Hänninen LappUM            10,41

T11 Kuula

  1. Sara Kyllönen LappUM            5,98

4,43   5,98

  1. Janette Kaplas LappUM            5,88

5,29   5,88

  1. Silja Aronpuro LappUM            5,63

5,63   5,49

  1. Malna Heinonen LappUM            5,45

5,45   5,27

  1. Jade Hänninen LappUM            5,43

5,14   5,43

  1. Kerttu Salonsaari LappUM            4,98

4,88   4,98

T9 60m

erä1

  1. Amanda Aakko LappUM            11,43
  2. Viivi Asikainen LappUM            11,98
  3. Minnea Hottinen LappUM            12,04

erä2

  1. Saaga Happonen LappUM            11,89
  2. Ava Sokura LappUM            13,29

erä3

  1. Ruut Lavikka LappUM            13,17
  2. Tanja Rissanen LappUM            13,48

T9 Kuula

  1. Viivi Asikainen LappUM            4,71
  2. Amanda Aakko LappUM            3,88
  3. Saaga Happonen LappUM            3,56
  4. Minnea Hottinen LappUM            3,32
  5. Ruut Lavikka LappUM            2,44

Tanja Rissanen            LappUM            2,44

T7 60m

  1. Juliette Kaplas LappUM            13,09

T7 Kuula

  1. Julitte Kaplas LappUM            2,49
Kadonneen hyvinvoinnin metsästys alkaa
Konsta Rutonen suomenennätysaikaan P14 60m aidoissa – Lappeenrannan Urheilu-Miehet edustaneet kattavasti viikonlopun hallikilpailuissa