Nuorisokansalliset 14-15.17 Aikataulu

NUORISOKANSALLISET 14.-15.7.2018/ LAPPEENRANTA

 

AIKATAULU 14.7.

 

klo                        juoksut                  hypyt                     heitot

 

12.00                          N19 100m aj                T11 pituus                   N17 moukari

 

12.10                          N17 100m aj

 

12.20                          P15 80m aj

 

12.30                                                             N19/P15 seiväs

 

12.35                          P11 60m                                                        T/P9 kuula

 

12.45                          P13 60m 1.erä

 

12.50                          P13 60m 2.erä

 

12.55                          P13 60m 3.erä

 

13.05                          T11 60m 1.erä

 

13.10                          T11 60m 2.erä                                                T15/M17 kiekko

 

13.15                                                             P11 pituus

 

13.20                          T13 60m 1.erä

 

13.25                          T13 60m 2.erä

 

13.35                          P9 40m

 

13.45                          T9 40m

 

13.55                          M19 800m

 

14.00                                                                                               T13 kiekko

 

14.05                          N17 2000m ej.

 

14.15                                                             N19 3-loikka

 

14.20                          T15 1500m ej.             M19 korkeus

 

14.35                          P11 600m

 

14.40                                                                                               P13/15 keihäs

 

14.45                          T11 600m

 

14.55                          T13 1000m

 

15.05                          P13 1000m

 

AIKATAULU 15.7.

 

klo                        juoksut                  hypyt                     heitot

 

12.00                          T15 80m aj                  T/P9 pituus                  T/P11 kuula

 

12.15                          P13 60m aj 1.erä

 

12.20                          P13 60m aj. 2.erä

 

12.30                          T13 60m aj

 

12.40                                                             P13/T15 korkeus         P15/M17 kuula

 

12.45                          P15 100m

 

12.55                          N19 100m

 

13.05                          M19 100m

 

13.20                          P11 150m                   N/M19 pituus               T15/N17 keihäs

 

13.30                          T11 150m 1.erä

 

13.35                          T11 150m 2.erä

 

13.45                          P9 150m

 

13.55                          T9 150m

 

14.00                                                             T/P11 korkeus

 

14.05                          P13 200m 1.erä

 

14.10                          P13 200m 2.erä

 

14.15                          P13 200m 3.erä

 

14.20                                                                                               T13 keihäs

 

14.30                          N19 1500m

 

14.40                          M19 1500m

 

14.50                          T15 800m

 

 

Juoksut suoraan loppukilpailuina

 

Kenttälajeissa kahdeksalla parhaalla 13-vuotiailla ja nuoremmilla 4 suoritusta, 15-vuotiailla ja vanhemmilla 6 suoritusta.

Nuorisokansalliset 14-15.7 Tulokset
Viikkokisatulokset ke 4.7.2018