Viikkokisatulokset ke 4.7.2018

Kimpisessä oli jälleen kuhinaa, kun kesän kolmannet viikkokisat pyörähtivät käyntiin keskiviikkoiltana. Lajikattauksessa keskityttiin tällä kertaa pidemmille pikamatkoille, pituuteen, sekä kuulaan. Paikalla oli jälleen runsaasti osanottajia ja urheilun juhlaa saatiin viettää pitkälle iltaan.

Seuraavat viikkokisat järjestetään keskiviikkona 18.7. Lajit löydät täältä

Viikkokisat ovat kaikille avoin tapahtuma, tervetuloa mukaan!

Tulokset: Viikkokisat ke 4.7.2018

P13 200m         -1,3

  1. Kasperi Vehmaa LappUM            26,55
  2. Saku Koukku LappUM            27,47
  3. Rasmus Vehmaa LappUM            28,97
  4. Aleksi Hilska LappUM            29,48
  5. Lauri Nokkala LappUM            29,81
  6. Miro Hottinen LappUM            31,47

P13 Pituus

  1. Kasperi Vehmaa LappUM            5,65/ +2,21
  2. Aleksi Hilska LappUM            4,60/ +2,72
  3. Rasmus Vehmaa LappUM            4,58/ +1,12
  4. Saku Koukku LappUM            4,09/ +2,44
  5. Miro Hottinen LappUM            3,36/ +2,21

P11 150m

Erä 1                   -1,3

  1. Eino Long LappUM            25,86
  2. Perttu Sipari LappUM            26,00
  3. Joel Peltonen LappUM            27,18
  4. Joonas Kannelniemi LappUM            28,80
  5. Lauri Villanen LappUM            29,34

Erä 2                   -1,9

  1. Eino Sainio LappUM            25,18
  2. Tuukka Sopanen LappUM            27,09
  3. Santeri Löppönen LappUM            27,52
  4. Topi Kopsa LappUM            28,64
  5. Vilko Faloon LappUM            30,55

P11 Kuula

  1. Eino Sainio LappUM            6,83
  2. Joona Väätämöinen LappUM            5,39
  3. Joel Peltonen LappUM            5,37
  4. Tuukka Sopanen LappUM            5,35
  5. Eino Long LappUM            4,94
  6. Lauri Villanen LappUM            4,76
  7. Perttu Sipari LappUM            4,35
  8. Joonas Kannelniemi LappUM            3,83
  9. Vilko Faloon LappUM            3,75

P9 150m

Erä 1                   -0,4

  1. Lenni Ruti LappUM            28,06
  2. Eelis Kammonen LappUM            30,48
  3. Oliver Tolonen LappUM            33,16
  4. Johannes Kelloniemi LappUM 33,45
  5. Roni Kiiski LappUM            39,07

Erä 2                   -0,3

  1. Sisu Perälä LappUM            27,70
  2. Valtteri Piitulainen LappUM            29,92
  3. Jesse Suoanttila LappUM            30,55
  4. Niki Niskanen LappUM            32,15
  5. Elmeri Pelkonen LappUM            33,23
  6. Timi Kontopoulos LappUM            34,54

Erä 3                   -1,1

  1. Veeti Ukkola LappUM            27,65
  2. Simi Liukka LappUM            28,54
  3. Lenni Liiri LappUM            28,86
  4. Jasu Olkku LappUM            31,90
  5. Sergei Rebitva LappUM            35,55

P9 Kuula

  1. Lenni Liiri LappUM            4,98
  2. Simi Liukka LappUM            4,95
  3. Veeti Ukkola LappUM            4,44
  4. Sisu Perälä LappUM            4,36
  5. Niki Niskanen LappUM            4,30
  6. Lenni Ruti LappUM            4,13
  7. Valtteri Piitulainen LappUM            3,92
  8. Oliver Tolonen LappUM            3,79
  9. Timi Kontopoulos LappUM            3,77
  10. Juhani Honkonen LappUM            3,74
  11. Roni Kiiski LappUM            3,65
  12. Jesse Suoanttila LappUM            3,38
  13. Eelis Kammonen LappUM            3,24
  14. Jasu Olkku LappUM            3,10
  15. Elmeri Pelkonen LappUM            2,89
  16. Johannes Kelloniemi LappUM 2,39

P7 150m

Erä 1                   -1,6

  1. Gabriel Bohndieck LappUM            30,33
  2. Heppu Iitiä LappUM            30,52
  3. Aapo Lehtonen LappUM            35,55
  4. Leevi Tuhkanen LappUM            39,71
  5. Tuukka Pirnetkoski LappUM            40,37

Erä 2                   -1,6

  1. Anton Zavarzin LappUM            31,83
  2. Viljami Karhu LappUM            32,54
  3. Matias Voutilainen LappUM            34,77
  4. Onni Huittinen LappUM            34,88
  5. Manu Mahlavuori LappUM            35,64
  6. Matias Mahlavuori LappUM            36,43
  7. Justus Pelkonen LappUM            39,31

P7 Kuula (kuulana heittopallo)

  1. Heppu Iitiä LappUM            4,48
  2. Matias Voutilainen LappUM            3,98
  3. Viljami Karhu LappUM            3,25
  4. Matias Mahlavuori LappUM            3,05
  5. Gabriel Bohndieck LappUM            3,00
  6. Anton Zavarzin LappUM            2,65

Justus Pelkonen         LappUM            2,65

  1. Aapo Lehtonen           LappUM            2,56
  2.    Tuukka Pirnetkoski    LappUM            2,18
  3. Toivo Kotilainen         LappUM            1,56

N17 200m         -0,8

  1. Riina Heikkonen LappUM            25,85
  2. Essi Vehmaa LappUM            26,34
  3. Elina Rönkkö SaRi                     27,14

N17 Pituus

  1. Essi Vehmaa LappUM            5,42/ +1,31
  2. Riina Heikkonen LappUM            5,41/ +1,19
  3. Noora Tiainen LappUM            5,31/ +0,84
  4. Sani Rantalainen LappUM            5,30/ +1,37
  5. Minttu Mattinen LappUM 5,40/ 2,21
  6. Iitu Sutela LappUM 4,98/ +1,79
  7. Jenni Rossi LappUM 4,92/ +1,85

T15 200m          -2,1

  1. Milja Mahlavuori LappUM            28,04
  2. Anni Berg LappUM            29,52
  3. Elisa Hilska LappUM            29,93
  4. Ella Turtiainen LappUM            30,06
  5. Henna Eineluoto LappUM            30,41
  6. Anniina Piitulainen LappUM            30,45

T15 Pituus

  1. Nelli Anttonen ImU                    480 / +2,71
  2. Milja Mahlavuori LappUM            4,76/ +1,29
  3. Ella Turtiainen LappUM            4,68/ +1,77
  4. Elisa Hilska LappUM            4,40/ +1,56
  5. Anniina Piitulainen LappUM            4,31/ +1,16
  6. Rosa Valkendorff LappUM            4,28/ +1,48

T13 200m          -2,3

  1. Iines Peltonen LappUM            30,41
  2. Tuuli Summanen LappUM            31,77
  3. Tuuli Viuhko LappUM            32,07
  4. Essi Niinimäki LappUM            32,15
  5. Siiri Isbom LappUM            33,87

T13 Pituus

  1. Iines Peltonen LappUM            4,25/ +3,02
  2. Tuuli Summanen LappUM            4,17/ +2,95
  3. Hanna Sedig LappUM            4,07/ +2,00
  4. Essi Niinimäki LappUM            3,88/ +2,55
  5. Siiri Isbom LappUM            3,57/ +1,44
  6. Peppi-Lotta Kotilainen LappUM 2,98/ +2,57
  7. Pihla Sipari LappUM            2,95/ +1,88

T11 150m

Erä 1                   -2,3

  1. Peppi Pyyhtiä LappUM            23,35
  2. Veera Heinonen LappUM            24,88
  3. Silja Aronpuro LappUM            26,86
  4. Lisa Burchina LappUM            27,81
  5. Sanni Niinimäki LappUM            28,29
  6. Teresa Toivanen LappUM            30,15

Erä 2                   -1,5

  1. Iida Karhunen LappUM            25,64
  2. Wera Vähämäki LappUM            26,23
  3. Anna Hultholm LappUM            29,01
  4. Mila Penttilä LappUM            29,43
  5. Kerttu Iitiä LappUM            29,85
  6. Mimmi Strengell LappUM            30,61

Erä 3                   -2,8

  1. Janette Kaplas LappUM            25,55
  2. Jade Hänninen LappUM            27,16
  3. Vilma Oikkonen LappUM            27,46
  4. Aada Pulli LappUM            29,22
  5. Saara Lehtinen LappUM            29,28

T11 Kuula

  1. Janette Kaplas LappUM            6,17
  2. Silja Aronpuro LappUM            6,08
  3. Wera Vähämäki LappUM            5,64
  4. Ida Valkendorff LappUM            5,24
  5. Iida Karhunen LappUM            5,18
  6. Kerttu Iitiä LappUM            5,09
  7. Saimi Kettunen LappUM            4,84
  8. Sanni Niinimäki LappUM            4,71
  9. Aada Pulli LappUM            4,64
  10. Teresa Toivanen LappUM            4,48
  11. Saara Lehtinen LappUM            4,43
  12. Mimmi Strengell LappUM            4,37
  13. Lisa Burchina LappUM            4,36
  14. Jade Hänninen LappUM            4,06
  15. Anna Hultholm LappUM            3,42
  16. Mila Penttilä LappUM            3,09

T9 150m

Erä 1                   -2,7

  1. Saana Aronpuro LappUM            28,93
  2. Emma Köykkä LappUM            32,26
  3. Anni Long LappUM            32,69
  4. Ella Villanen LappUM            24,18
  5. Alisa Heikkinen LappUM            36,38
  6. Ruut Lavikka LappUM            37,25

Erä 2                   -1,5

  1. Salla Tarkiainen LappUM            27,36
  2. Kerttu Kopperoinen LappUM            29,62
  3. MetteMaria Kotilainen LappUM 30,32
  4. Vilma Kivistö LappUM            31,07
  5. Pihla Suoanttila LappUM            31,43
  6. Siiri Nuija LappUM            33,56

Erä 3                   -2,2

  1. Pihla Karhu LappUM            28,68
  2. Sofia Turku LappUM            29,98
  3. Neela Hänninen LappUM            31,22
  4. Veronika Rebitva LappUM            32,95
  5. Juliette Kaplas LappUM            34,84
  6. Tytti Lehtinen LappUM            34,89
  7. Viivi Tuure LappUM            35,77

T9 Kuula

  1. Saana Aronpuro LappUM            5,90
  2. Pihla Karhu LappUM            5,00
  3. Viivi Tuure LappUM            4,22
  4. Miisa Kuustinen LappUM            3,93
  5. Aada Huittinen LappUM            3,80
  6. Kerttu Kopperoinen LappUM            3,76
  7. Emma Köykkä LappUM            3,68
  8. Anni Long LappUM            3,26
  9. Neela Hänninen LappUM            3,24
  10. Tytti Lehtinen LappUM            3,06
  11. Juliette Kaplas LappUM            3,03
  12. Sofia Turku LappUM            2,99
  13. Alisa Heikkinen LappUM            2,82
  14. Senni Häyrynen LappUM            2,82
  15. Ella Villanen LappUM            2,72
  16. Siiri Nuija LappUM            2,61
  17. Pihla Suoanttila LappUM            2,59
  18. Mette-Maria Kotilainen LappUM 2,50
  19. Ruut Lavikka LappUM            2,39
  20. Veronika Rebitva LappUM            2,23

T7 150m

Erä 1                   -2,4

  1. Aino Kopsa LappUM            32,66
  2. Edith Weckström LappUM            33,77
  3. Aada Varjakoski LappUM            34,09
  4. Jessica Talonpoika LappUM            34,91
  5. Anni Soidinaho LappUM            37,03
  6. Kerttu Hätönen LappUM            41,34

Erä 2                   -2,5

  1. Tara Kortelainen LappUM            32,35
  2. Edla Valkeapää LappUM            32,64
  3. Verna Faloon LappUM            32,74
  4. Aada Korkealaakso LappUM            33,00
  5. Neea Autio LappUM            34,67
  6. Tessa Talvala LappUM            38,60

Erä 3                   -1,9

  1. Olivia Karhunen LappUM            34,05
  2. Saara Tahvanainen LappUM            35,47
  3. Aada Luukas LappUM            36,07
  4. Anni Pesu LappUM            36,56
  5. Martta Haikala LappUM            38,26
  6. Aino Kannelniemi LappUM            42,96
  7. Elli Soidinaho LappUM            47,39

T7 kuula (kuulana heittopallo)

  1. Tessa Talvala LappUM            3,13
  2. Edith Weckström LappUM            3,08
  3. Kerttu Hätönen LappUM            3,00
  4. Verna Faloon LappUM            2,66
  5. Saara Tahvanainen LappUM            2,65
  6. Anni Pesu LappUM            2,54
  7. Tara Kortelainen LappUM            2,18
  8. Martta Haikala LappUM            1,97
  9. Aada Luukas LappUM            1,96
  10. Aino Kannelniemi LappUM            1,60
  11. Jessica Talonpoika LappUM            1,42
Nuorisokansalliset 14-15.17 Aikataulu
Viikkokisoissa ennätysmäärä kävijöitä! Tulokset löydät täältä