Piirinmestaruuskilpailujen aikataulu

Kimpisen kentällä järjestetään tiistaina 7.7. klo 17.00 alkaen 9-17 vuotiaiden Piirinmestaruuskilpailut. Kyseessä PM-kisojen osa 1. Osa 2 järjestetään tiistaina 17.7. Parikkalassa.

PM 9-17v Osa 1 Lappeenranta 7.7.2020  Alustava aikataulu
17.00   P15 100m aj
17.00   T9 Pituus / uusi hyppypaikka
17.15   T15 80m aj
17.20   Moukari kaikki sarjat / Alakenttä
17.30   T11 60m aj 
17.30   Seiväs kaikki sarjat
17.45   P11 60m aj 
17.55   P9 60m aj
18.00   T 60m aj 
18.10   P9 Pituus / uusi hyppypaikka
18.15   P13 60m aj
18.25   T13 60m aj 
18.30   P Keihäs kaikki sarjat
18.30   P ja T 15 Kuula
18.40   P15 300m
18.45   Korkeus kaikki sarjat
18.50   T 15 300m
19.00   P13 200m
19.00   P 3-loikka kaikki sarjat / kentän hyppypaikka
19.15   T 13 200m
19.30   P ja T 9 1000m
19.30   P ja T 13 Kuula
19.40   T Keihäs kaikki sarjat
19.45   P 11 1000m
19.55  T 11 1000m
20:00 T 3-loikka kaikki sarjat / kentän hyppypaikka
20.05  T 13 1000m
20.15  P 13 1000m
20.30  M ja N 17 200m

Pituushypyt hypätään uudella hyppypaikalla, joka sijaitsee kentän ulkopuolella pääkatsomon takana tenniskenttien vieressä.

Kolmiloikkakilpailut käydään Kimpisen kentällä, vanhalla hyppypaikalla.

Moukarikilpailut heitetään Kimpisen alakentällä.

Linkki kilpailukalenteriin:
https://www.kilpailukalenteri.fi/?cs=16&nid=26243

Kasperi Vehmaa ja Aleksi Hilska kärkituloksiin Kimpisellä
Nuorisopäällikkö poissa töistä 6.7-2.8