Lappeenrannan Urheilu-Miehet ry:lle uusia kunniajäseniä

Juhlavuottaan viettävän Lappeenrannan Urheilu-Miehet ry:n vuosikokous on johtokunnan esityksestä kutsunut seuran kunniajäseniksi kuusi pitkäaikaista seuratoimijaa.

Kiitollisuuden osoituksena yhdistyksen hyväksi tehdystä arvokkaasta ja merkityksellisestä työstä kunniajäseniksi on kutsuttu Unto Bryggare, Timo Iitiä, Juhani Karjalainen, Teuvo Laukkanen, Risto Talka ja Raimo Varkama.

Kaikilla uusilla kunniajäsenillä on ollut merkittävä rooli siinä työssä, jolla LUM:n urheilullinen ja taloudellinen menestys on kuluneiden vuosikymmenien aikana rakennettu.

Puheenjohtaja Janne Vehmaa luovutti kunniakirjat uusille kunniajäsenille seuran toimistolla järjestetyssä lämminhenkisessä parituntisessa kahvitilaisuudessa, jossa muisteltiin menneitä sekä kuultiin tarinoita LUM:n historiasta ja eri tapahtumista aina 1950-luvulta lähtien.

Kuvassa vasemmalta: Juhani Karjalainen, Unto Bryggare, Timo Iitiä, Risto Talka ja Janne Vehmaa