Intersport yhteistyökumppaniksi– LUM:n urheilijat kilpailevat myös jatkossa Adidaksen asuissa

Lappeenrannan Urheilu-Miehet, Intersport Lappeenranta ja Adidas ovat solmineet monivuotisen kolmikanta yhteistyösopimuksen. LUM:n urheilijat edustavat myös jatkossa Adidaksen asuissa. Seuravaatehankinnat tehdään jatkossa Intersportista.

Intersport -ketju on Suomen urheilukaupan markkinajohtaja, jonka menestys perustuu urheilu- ja vapaa-ajan tuotteiden laajaan valikoimaan, alan parhaaseen palveluun, laadukkaisiin tuotteisiin, monipuolisiin oheistuotepalveluihin, sekä helppoon ja viihtyisään asiointiin.

Lappeenrannan Intersport uudistuu ja muuttaa kevään aikana kauppatorin laidalta Snellmaninkadulta uusiin liiketiloihin kauppakeskus IsoKristiinaan.

Intersport Lappeenrannan kauppiaana aloittava Ville Oinonen on tyytyväinen yhteistyön alkamisesta LUM:n kanssa.

LUM on hyvin hoidettu seura, jolla on pitkät perinteet. Mielellämme olemme lähdössä tekemään yhteistyötä LUM:n kanssa. Ei olisi hienompaa kumppania voinut tulla. Erityisesti juoksu on meille tärkeä laji. Tämä on win-win tilanne molemmille. Haluamme tarjota seuran jäsenistölle parasta mahdollista palvelua, toteaa Oinonen

Myös LUM:ssa ollaan iloisia uudesta yhteistyökumppanuudesta ja tulevasta yhteistyöstä.

Uusia innostavia tuulia yhteistyöhön. Olemme erittäin iloisia, että yhteistyöneuvotteluiden lopputuloksena oli yhteistyökumppanuus Intersport Lappeenrannan kanssa. Olemme olleet erityisen tyytyväisiä Intersport Lappeenrannan kiinnostuksesta kehittää seuran ja liikkeen välistä yhteistyötä, kommentoi puheenjohtaja Janne Vehmaa

-Uudet liiketilat kauppakeskus IsoKristiinassa ovat hyvällä paikalla kaupungin keskustassa, ja helposti tavoitettavissa. Intersportista löytyy myös kaupungin paras kenkävalikoima. On myös helppo aloittaa yhteistyö seuran entisen urheilijan kanssa, toteaa valmennuspäällikkö Tommi Viskari

Kauppias Ville Oinosella on yleisurheilutaustaa LUM:n riveissä. Juniorijuoksija kilpaili vihreässä paidassa 2000-luvun alussa pikamatkoilla.

Lisäinfoa Intersport yhteistyöstä ja jäseneduista on luvassa alkuvuoden aikana.

 

Kuvassa vasemmalta: valmennuspäällikkö Tommi Viskari, Kasperi Vehmaa, Simo Lipsanen ja kauppias Ville Oinonen