Treenipäivä huippujen kanssa 5.7.2023!

Aikansa kansainväliset tähdet aitajuoksija Arto Bryggare ja pituushyppääjä Heike Drechsler

tulevat Kimpiseen vetämään harjoitukset keskiviikkona 5.7.2023 klo 17-19.

Apuohjaajina ovat tämän päivän nuoret tähdet, LUM:n aitajuoksija Rasmus Vehmaa ja pituushyppääjä Kasperi Vehmaa.

Heike Dreschler.
Kasperi ja Rasmus Vehmaa. Kuva: Jouko Behm, 2023

Harjoitustapahtumalla kerätään varoja LUM:n junioritoimintaan. Harjoituksiin pääsee mukaan keräämällä vähintään yhden 15€:n tukijan. Kahdella tukijalla saa 5€:n arvoisen jäätelökioskin lahjakortin treenien lisäksi. Treenit on suunnattu 10-16 vuotiaille. Olisi hienoa, jos seuraa ja tapahtumaa tukevat muutkin kuin harjoituksiin osallistujat.

Tukijoita voi kerätä jakamalla alla oleva Kunniakierros-linkki. Toinen vaihtoehto on Kunniakierros-keräyslista, joita jakavat harjoitusryhmien ohjaajat. Paperiset listat palautetaan treenipäivässä ja samalla jaetaan useamman tukijan keränneille jäätelölahjakortteja. 

Tule mukaan treeneihin ja seuraamaan tapahtumaan!

https://kunniakierros.fi/fi/sponsor/join/55571

Tapahtuman ohjelma:

Tapahtuma alkaa yhteisellä kunniakierroksella kentän ympäri Arton ja Heiken johdolla. Kunniakierrokselle voivat osallistua kaikki halukkaat lapsista aikuisiin.

Tapahtuma jatkuu 10-16-vuotiaiden aitajuoksu- ja pituushyppyharjoituksilla. Harjoitusten aikana muulle perheelle ja osallistujille on kaikille sopivia oheislajeja ja treenien seuraamista.

Lopussa mahdollisuus yhteiskuviin ja nimikirjoituksiin!

Arto Bryggare. Kuvaaja tuntematon.